Sağlık Rehberi

ÇOCUKLUK DÖNEMİ UYKU BOZUKLUKLARI

Uyku, bebeklikten itibaren insan sağlığını en yakından ilgilendiren temel ihtiyaçlardandır. İlk yıllarda beyin gelişimiyle ve sonraki yıllarda ayrıca dikkat, konsantrasyon, hafıza, fiziksel yenilenme, ruhsal iyileşme gibi birçok konuda etkisi ispatlanmıştır.

39 Kez izlendi

Altın Check Up

En kıymetli varlığımız olan sağlığımızı korumak ve vücudumuzda oluşabilecek riskleri erken tespit edebilmemiz için düzenli aralıklarla Check-Up yaptırmak gerekiyor. Lokman Hekim olarak her yaşa ve cinsiyete hitap eden Altın Check-Up programıyla size özel hizmet veriyor.

2999 Kez izlendi

​DİŞLERİN SAĞLIKLI OLMASI, BEYAZ OLMASINDAN DAHA ÖNEMLİDİR

Gönül rahatlığı ile gülümsemek, kahkaha atmak için bembeyaz, sağlıklı dişler gerekir. Düzenli olarak diş fırçalamak, diş sağlığı için önemli olsa da yeterli değil. Ağız ve diş hijyenini sağlamak için dişlerin doğru fırçalanmasını, fırçalama periyodunu ve hangi yan ürünleri kullanmak gerektiğini de bilmek gerekiyor.

106 Kez izlendi

Demet Kart ile Sağlığınız Güvence Altında

Demet Kart ile sadece 390 TL'ye bir yıl boyunca sağlığınız garanti altında!

209 Kez izlendi

Kalp Yetmezliğinde Hedef Beslenme

Kalp yetmezliği tedavisinde beslenme rejimi tedavinin çok önemli bir parçasıdır. İlaç tedavisinde olduğu gibi beslenme rejimi de “kişiye özel” olarak düzenlenmelidir.

270 Kez izlendi

Bental - Aort Kökü Ameliyatı Küçük Kesi

Asendan Aort Anevrizması çoğu zaman Aort Kökü genişlemesi ile birlikte olabilmektedir. Bu durum genellikle aort kapak yetmezliği ile beraber ortaya çıkmakta yada aort kapaktaki ciddi darlık geç dönemde aort kökünü genişletmiş olabilmektedir. Sebebi ne olursa olsun, genişleyen aort kökünün kapakla birlikte değişmesine Bentall Ameliyatı denilmektedir.

1259 Kez izlendi

Sağlık Konuları

Acil Odası Gözetmen Hemşire Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Ağrı/ Stoma Bakım Gözetmen Hemşire Yara Akupunktur Allerji İmmunoloji Anne / Çocuk Rehabilitasyon Beslenme ve Diyetetik Biyokimya ve Klinik Biyokimya Cerrahi Onkoloji Çocuk Cerrahisi Çocuk Kardiyolojisi Çocuk Romatolojisi Çocuk Yoğun Bakım Denetleme Hemşirelik Diş Hekimliği Diyaliz Merkezi Ekstrakorporeal Şok Dalgası Terapisi (ESWT) El ve Ayak Bakımı Endodonti Endoskopi Ünitesi Enfeksiyon Hastalıkları Erişkin ve Pediatrik Kalp Cerrahisi Estetik Diş Hekimliği Estetik Tedavi / Cerrahi Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Genel Cerrahi Göğüs Cerrahisi Göğüs Hastalıkları Hareket Bozuklukları Havacılık Tıbbı Hemodiyaliz Hemşirelik Hizmetleri Homeopati Merkezi İmmünoloji Jinekolojik Onkoloji Kalite ve Eğitim Danışmanı Hemşire Kalp Damar Cerrahisi ve Genel Yoğun Bakım Gözetmen Hemşire Kanser Cerrahisi Kardiyovasküler Cerrahi Vaka Yönetimi ve Hizmet Gözetmen Hemşire Kemik İliği Nakli Kemik ve Eklem Kanseri Cerrahisi Laboratory Medikal Estetik Meme Radyoloji Nakli Ameliyatı Neonatoloji Nöroloji Obezite Cerrahisi Onkoloji Ortodonti Ortopedi ve Travmatoloji Parkinson Hastalığı Pediatri (Çocuk Doktorluğu) Pediatrik Endokrinoloji Pediatrik Kalp Damar Cerrahisi Pediatrik Kardiyoloji Pediatrik Üroloji Perinatoloji Peripherical Damar ve Aort Cerrahisi Poliklinik Gözetmen Hemşire Pratisyen Hekim Psikiyatri ve Psikoterapi Radiodiagnosis Radyoloji Reflü Ameliyatı Romatoloji Saç Protezi / Ekimi Site Üzerinde Hekim Spor Hekimliği Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp Terapötik Bronkoskopi Tıbbi Genetik Tüp Bebek Üroloji (Bevliye) Yeni Doğan Yoğun Bakım
Acil Servis Ağız ve Diş Sağlığı Aile Hekimi Algoloji Anestezi, Yoğun Bakım ve Reanimasyon Beslenme Hemşiresi Beyin Cerrahisi Nöroşirürji Çalışma Odası Gözetmen Hemşire Check-up Çocuk Kardiyolojisi Çocuk Nefrolojisi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları (Pediatri) Damar Cerrahisi Dermatoloji Diyabet Uzmanı Hemşire Diyet ve Beslenme Danışma Merkezi El cerrahisi Emzirme Danışmanı Hemşire Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Enfeksiyon Hastalıkları Enfeksiyon Kontrol Gözetmen Hemşire Erkek Kısırlığı Estetik Diş Hekimliği ESWL Fertilite Gastroenteroloji Girişimsel Radyoloji Göğüs Hastalıkları Göz Hastalıkları Hastane Yönetimi Hematoloji Hemşirelik Direktörü Hemşirelik Müdür Yardımcısı İç Hastalıkları (Dahiliye) İn-Vitro Fertilizasyon Kadın Hastalıkları / Doğum Jinekoloji Kalp Damar Cerrahisi Danışmanı Kalp ve Damar Cerrahisi Kardiyoloji Kateter Laboratuvarı Gözetmen Hemşire Kemik kanseri ve Ameliyat Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB) Medikal Estetik Medikal Farmakoloji Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Nefroloji / Diyaliz NICU ve Pediatrik Bölümü Hemşiresi Nükleer Tıp Odyoloji Organ Nakli Ortodontics Ozon Tedavisi Patoloji Pediatrik Cerrahi (Çocuk Cerrahisi) Pediatrik Hematoloji Pediatrik Kardiyoloji Pediatrik Nefroloji Pedodonti Periodontolog Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Poliklinik Sorumlu Hemşiresi Protez Uzmanlığı Psikoloji Radyasyon Onkolojisi Radyoloji Merkezi Ritmoloji Saç nakli Sedef Rehabilitasyon Uzmanı Spa & Wellness Sterilizasyon Gözetmen Hemşire Tamamlayıcı Tıp/ Akupunktur Termal Terapi Tıbbi Onkoloji Tüp Bebek Merkezi Yatılı Gözetmen Hemşire Yoğun Bakım Üniteleri
Daha fazla göster Daha az göster

Son Yorumlar

Egemenbjk
Op.Dr.İsmail GÜL

20.11.2017 tarihinde teşhis belirleyip lazer tedavisi beni ameliyat etti ve ağrı...

diyetlistesi
Hematoloji (Kan Hastalıkları) Hakkında Herşey

güzel yazı olmuş.Faydalı içerik.Diyet listeleriile ilgilide yazınızı bekliyorum....

Bahar Temizyürek
Çocuk Cerrahi Nedir?

Oğlumun iki fıtık ameliyatını Tuba Hocam yaptı, kendisi inanılmaz ilgili ve görd...

Cansu
Evde Sağlık ve Bakım

Pansuman ucreti ne kadar acaba?